Czy dieta pudełkowa jest zdrowa?

Udostępnij na FB

Korzystanie z cateringu dietetycznego jest w ostatnim czasie bardzo popularne. Coraz więcej osób chętnie sięga po takie rozwiązanie. Niesie ono ze sobą wiele korzyści. Można wesprzeć swoją codzienność zbilansowaną dietą, która dostarczana jest wprost pod Twoje drzwi. Jednak w głowach niektórych kiełkuje pytanie, czy ta usługa jest aby na pewno zdrowa?

Spis treści

Czym jest catering dietetyczny?

Chcesz zamówić dietę pudełkową? Koniecznie musisz o tym wiedzieć!

Dieta pudełkowa — różnorodność posiłków

Czy dieta pudełkowa jest zdrowa? Opieka dietetyka

Dokładnie policzone kalorie diety pudełkowej to klucz do smukłej sylwetki!

Decydując się na dietę pudełkową — mniej podjadasz!

Zdrowe posiłki dostarczane po drzwi

Odpowiedni dobór diety i eliminacja niektórych składników

Zalety diety pudełkowej

Wady diety pudełkowej

Czy dieta pudełkowa jest faktycznie zdrowa? Podsumowanie

Czym jest catering dietetyczny?

Diety pudełkowe zyskały w ostatnich latach sporą liczbę zwolenników. Jest to zasługa sportowców promujących to rozwiązanie, jak i osób chcących zadbać o swój organizm, jednak wciąż brakuje na to czasu. Catering dietetyczny zwalnia klienta z planowania posiłków, robienia zakupów oraz gotowania. Kaloryczność diety pudełkowej zależy od przeprowadzonego na początku wywiadu, którego głównym celem jest zebranie informacji takich jak: waga, wzrost, płeć, cel, wykonywana praca oraz częstotliwość aktywności fizycznej. Jest to baza, która pozwala opracować dietetykom zbilansowaną dietę.

Chcesz zamówić dietę pudełkową? Koniecznie musisz o tym wiedzieć!

Cateringi dietetyczne to nie zamawianie kota w worku. Klient musi wiedzieć, co zamawia, ponieważ usługi te podlegają pod rozporządzenie dotyczące żywności nieopakowanej. Potrawy przygotowywane w takich firmach muszą zostać oznaczone specjalnymi etykietami. Wśród informacji naniesionych na nie, znajdą się wszystkie składniki użyte do przygotowania potrawy, jak i potencjalne alergeny. O kaloryczności diety pudełkowej firma nie ma obowiązku informować, jednak jest to podane wraz z procentowym podziałem na główne składniki odżywcze, takie jak białko, tłuszcze i węglowodany.

Dieta pudełkowa — różnorodność posiłków

W głowach wielu osób korzystających z diety pudełkowej, jak i zastanawiających się nad takim rozwiązaniem, kiełkuje pytanie, czy jest to na pewno takie zdrowe, jak każdy zapewnia. Pierwszą odpowiedzią jest różnorodność. Wybór diety pudełkowej wiąże się z otrzymywaną na talerzu różnorodnością składników. Osoby gotujące samodzielnie często sięgają po te same komponenty, natomiast kucharze w firmach cateringowych wymyślają nieustannie coś nowego, bazując na przygotowanych zestawieniach przez dietetyka. W przypadku diet pudełkowych nuda nie jest możliwa, a dobrze zbilansowane posiłki to klucz do zdrowia. Posiłki przygotowywane są ze świeżych produktów pochodzących od zaufanych dostawców. Takie podejście firm pozwala prowadzić zdrowy styl życia wielu osobom.

Czy dieta pudełkowa jest zdrowa? Opieka dietetyka

Nad dietą pudełkową pracuje nie tylko specjalista do spraw marketingu i kucharz, ale także doświadczony dietetyk. To on zajmuje się układaniem całych diet, jak i konkretnych propozycji jedzeniowych na każdy dzień. Firmy cateringowe bazują na jego wiedzy. Profesjonaliści czuwają, by nie doprowadzać do niedoborów pokarmowych, a także wyposażyć dietę we wszystkie składniki mineralne. Dietetycy układają też bardziej specjalistyczne diety, jak diety dla osób próbujących pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Pochylają się nad składem każdego posiłku, by dostosować go do indywidualnych potrzeb klienta.

Dokładnie policzone kalorie diety pudełkowej to klucz do smukłej sylwetki!

Planowanie posiłków bywa trudne i żmudne. Osobie, która nie kształciła się w tym kierunku, może być trudno dopasować składniki do wskazanej kaloryczności. Dieta pudełkowa to rodzaj żywienia, który nie wymaga samodzielnego liczenia kalorii wagi tłuszczu bądź węglowodanów. Jest to spora oszczędność czasu, ale też pewność, że jesz zdrowo i w szybkim tempie pozbędziesz się zbędnych kilogramów. Dieta pudełkowa pomoże zbudować nawyki żywieniowe, dzięki którym staniesz na nogi i po kilku miesiącach diety samodzielnie zaczniesz przygotowywać dobrej jakości posiłki.

Decydując się na dietę pudełkową — mniej podjadasz!

Zamawiając dietę pudełkową, otrzymujesz jadłospis dopasowany do celu, jak i swoich parametrów. Każdy posiłek dostarczany pod same drzwi jest opracowany tak, by dawać maksymalne uczucie sytości i niwelować podjadanie. Jednak z drugiej strony podjadanie to efekt ostatecznej decyzji, jaką jest zamówienie cateringu. Dlaczego? Otrzymując jedzenie pod wskazany adres, nie podejmujesz trudu robienia zakupów, a więc w domu ciężko jest znaleźć przekąski. Jak widać, diety pudełkowe pozytywnie wpływają na samopoczucie klienta, a przy okazji wyprowadzają go ze złych nawyków. Dieta pudełkowa dostarcza organizmowi maksimum potrzebnych składników mineralnych i witamin, więc po jakimś czasie potrzeba podjadania całkowicie znika.

Zdrowe posiłki dostarczane po drzwi

Posiłki z cateringu dietetycznego podlegają licznym kontrolom, bardzo surowym. Można więc mieć pewność, że do przygotowania posiłków wykorzystano świeże produkty oraz mięsa od sprawdzonych dostawców. Zanim podejmiesz decyzję o zmianie stylu życia i zamówienie diety, koniecznie sprawdź firmę cateringową oraz gwarantowane przez nią certyfikaty. Jeśli firma dba o swoją reputację i klientów, których obsługuje, na pewno będzie dzieliła się informacjami dotyczącymi dostawców oraz użytych składników. Do dobrego odżywiania potrzebne są również zdrowe, jakościowe produkty.

Odpowiedni dobór diety i eliminacja niektórych składników

Catering dietetyczny to nie jedna dieta na krzyż oferowana wszystkim klientom. Wśród diet pudełkowych znajdziesz różne warianty diet eliminacyjnych, które dedykowane są osobom z alergiami pokarmowymi i nietolerancjami. Można tu wyróżnić między innymi diety bezglutenowe, bez laktozy, bez mięsa. Nietolerancje pokarmowe nie są kwestią mody, a faktycznym złym samopoczuciem będącym wynikiem nieodpowiedniego odżywiania. Nic więc dziwnego, że i firmy cateringowe odpowiadają na takie potrzeby klientów. Wychodzą im naprzeciw, przygotowując dania wegetariańskie z wysokiej jakości składników, niwelując przy okazji ryzyko wystąpienia niedoboru rozmaitych aminokwasów pochodzących z białka zwierzęcego.

Zalety diety pudełkowej

Dieta pudełkowa może być maksymalnie dopasowana do konkretnego klienta. Wszystko zależy od jego wieku, wagi, celu, a także rodzaju preferowanej diety. Cateringi dietetyczne to doskonałe rozwiązanie dla osób zabieganych i zapracowanych. Same posiłki są bardzo smaczne, przygotowywane ze starannością. Klient nie tylko traci zbędne kilogramy, ale dodatkowo uczy się nowych smaków. Cały dzień jedzenia to duże porcje, które zaspokajają zapotrzebowanie kaloryczne klienta. Są to zdrowe posiłki, tworzone według jadłospisu wykwalifikowanego dietetyka, pełne potrzebnych makroskładników i mikroskładników potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Wady diety pudełkowej

Do głównych wad diety pudełkowej zaliczana jest cena. Wysokiej jakości firma, która nie oszczędza na żadnych składnikach, a także oferuje naprawdę fantastyczne jedzenie to koszt w okolicach 100 zł dziennie. Wiadome jest, że gotowanie w domu generuje wyższe rachunki za gaz, wodę czy prąd, a także istnieje konieczność zrobienia zakupów. Doliczając do wydatków kwoty, które trzeba byłoby zapłacić za media oraz benzynę wyjdzie podobna kwota, jaką trzeba uiścić podczas zamówienia cateringu dietetycznego.

Czy dieta pudełkowa jest faktycznie zdrowa? Podsumowanie

Catering dietetyczny to z pewnością znacznie zdrowsza opcja jedzeniowa, niż korzystanie z fast-foodów bądź gotowych posiłków kupowanych w supermarketach. Jest w nich mnóstwo przetworzonych składników, które, choć smakują rewelacyjnie, mają niszczycielską moc dla komórek budujących organizm człowieka. Warto zastąpić je zbilansowanymi posiłkami, czego przykładem jest dieta pudełkowa. Nie zwlekaj, koniecznie sprawdź firmy cateringowe w pobliżu i zdecyduj się na zdrowe posiłki!

Powrót do listy
Czy dieta pudełkowa jest zdrowa?

Korzystanie z cateringu dietetycznego jest w ostatnim czasie bardzo popularne Coraz więcej osób chętnie sięga po takie rozwiązanie Niesie ono ze sobą wiele korzyści Można wesprzeć swoją codzienność zbilansowaną dietą, ...

Czytaj więcej
Jaki catering dietetyczny wybrać?

Niekiedy trudno znaleźć czas na gotowanie, a tym bardziej na przygotowywanie zbilansowanych posiłków na każdą porę dnia To wyzwanie zwłaszcza dla osób zapracowanych, czy też bardzo aktywnych fizycznie, dla których wygodą ...

Czytaj więcej
Jak zastąpić białko w diecie wegetariańskiej

Dieta wegetariańska to od pewnego czasu coraz popularniejszy sposób odżywiania, na jaki decydują się osoby chcące zmniejszyć ilość lub zupełnie zrezygnować z jedzenia mięsa Istnieje wiele odmian wegetarianizmu, nie mniej ...

Czytaj więcej
Jak schudnąć na diecie pudełkowej?

Ciągła gonitwa, brak czasu na odpowiednią ilość snu, a przede wszystkim na przygotowanie zdrowych posiłków to zmora dzisiejszych czasów Gonimy nieustannie, próbując jednocześnie żyć zdrowo, co nie jest absolutnie łatwe ...

Czytaj więcej
Ile kosztuje dieta pudełkowa?

Codzienna próba rozstrzygnięcia, co zrobić na obiad, może u niektórych powodować ból głowy To żmudne zadanie dla niektórych, aby kupić składniki, przygotować je, ugotować cały posiłek, a potem jeszcze umyć naczynia i ...

Czytaj więcej
czy dieta pudełkowa się opłaca Czy catering dietetyczny się opłaca?

Czy catering dietetyczny się opłaca W dzisiejszych czasach, kiedy mamy coraz mniej czasu na siedzenie w kuchni, planowanie zakupów i przygotowywanie posiłków catering dietetyczny staje się coraz bardziej interesującą opcją ...

Czytaj więcej
Dieta pudełkowa – czy warto?

Dieta pudełkowa – czy warto Bez względu na to, czy kochasz sam przygotowywać posiłki, czy nienawidzisz zajmować się gotowaniem powstające coraz częściej w ostatnich latach firmy oferujące usługi dostarczania zestawów ...

Czytaj więcej
catering dietetyczny ile kosztuje Wapno, magnez i potas w jedzeniu? Catering dietetyczny Szczecin

Rozważając catering dietetyczny Szczecin wybierz dietę złożoną z pokarmów bogatych w składniki odżywcze Pokarmy bogate w składniki odżywcze mają niską zawartość cukru, sodu, skrobi i złych tłuszczów Zawierają dużo ...

Czytaj więcej
catering dietetyczny szczecin Dlaczego powinieneś jeść ryby? Dieta pudełkowa Szczecin

Ryby to niskotłuszczowe, wysokiej jakości białko w diecie pudełkowej Szczecin Ryby są wypełnione kwasami tłuszczowymi omega-3 i witaminami takimi jak D i B2 (ryboflawina) Ryby są bogate w wapń i fosfor oraz są doskonałym ...

Czytaj więcej
czy dieta pudełkowa się opłaca Catering dietetyczny Szczecin – 10 warzyw i owoców, które warto jeść latem

Warzywa i owoce to produkty wypełnione źródłem witamin Produkty te powinny towarzyszyć każdemu w codziennym jadłospisie Jedząc je przede wszystkim dostarczane są dla organizmu składniki odżywcze, witaminy i minerały Nie ...

Czytaj więcej