Dieta pudełkowa – czy warto?

Udostępnij na FB

Dieta pudełkowa – czy warto?

Bez względu na to, czy kochasz sam przygotowywać posiłki, czy nienawidzisz zajmować się gotowaniem powstające coraz częściej w ostatnich latach firmy oferujące usługi dostarczania zestawów posiłków zostaną z nami na stałe.

W ciągu ostatniej dekady usługi te rosły, ewoluowały i poprawiały się. Niezależnie od tego, jakie są Twoje wymagania dietetyczne, są szanse, że znajdziesz coś, co do nich pasuje. Na przykład, może potrzebujesz gotowych dań według diety wegańskiej o określonej liczbie kalorii i składników odżywczych?

Zagłębiając się w ten temat zawsze natrafiamy na to samo pytanie – czy warto skorzystać z diety pudełkowej?

Czym jest dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa, a właściwie dieta cateringowa, polega na otrzymywaniu od firmy dietetycznej wybranej liczby posiłków przygotowanych na cały dzień. Jej nazwa pochodzi od jej formy, czyli od jedzenia umieszczonego w pudełkach. Jest to idealne rozwiązanie dla osób zapracowanych, które nie mają czasu na przygotowywanie zróżnicowanych i zdrowych posiłków.

Dieta pudełkowa pomaga schudnąć i utrzymać szczupłą sylwetkę. Przed rozpoczęciem korzystania z cateringu dietetycznego należy najpierw skonsultować się z dietetykiem, który wybierze dla nas najkorzystniejszą opcję.

Specjalista określa dzienne zapotrzebowanie energetyczne na konkretne składniki, biorąc pod uwagę wiek, płeć, aktywność fizyczną i rodzaj wykonywanej pracy. Posiłki dostarczane są bezpośrednio do domu lub miejsca pracy klienta. Dieta pudełkowa cieszy się dużą popularnością wśród celebrytów.

Zbilansowana dieta i zdrowe jedzenie.

W sytuacji, gdy lubimy gotować lub po prostu chcemy samodzielnie przygotowywać posiłki, możemy zrezygnować z oferty cateringowej. Przygotowując posiłki samodzielnie, opieramy się na jadłospisach i przepisach, które wcześniej opracował dietetyk.

Przykładowym przepisem na pierwsze śniadanie jest pasta jajeczna z kiełkami rzodkiewki. Składniki, których potrzebujemy do jej wykonania to 4 jajka ugotowane na twardo, opakowanie kiełków rzodkiewki, jogurt naturalny, świeża natka pietruszki oraz przyprawy według uznania. Taką pastę można jeść z pieczywem razowym. Szybkie, smaczne i proste danie.

Ogólna wartość każdego zakupu jest subiektywna i różni się w zależności od osoby. Niektórzy ludzie są gotowi zapłacić dużą sumę pieniędzy za pewne rzeczy. W przeciwieństwie do innych, nic nie jest warte wielu dopłat budżetowych, a oszczędność jest najważniejsza.

Z tych właśnie powodów nie możemy udzielić odpowiedzi na pytanie, czy zestawy posiłków są tego warte, czy nie, z którą wszyscy się zgodzą. Ale możemy podkreślić wszystkie punkty, które należy rozważyć przed subskrypcją usługi, abyś mógł podjąć własną świadomą decyzję.

Gotowe posiłki pod naszymi drzwiami.

Nie da się ukryć, że samodzielne zakupy artykułów spożywczych w supermarkecie będą tańsze niż usługi dostarczania zestawów posiłków. To dlatego, że jest mnóstwo rzeczy, które specjaliści od gastronomii robią za Ciebie.

  • Opracowują przepisy, które mogą być przygotowane przez każdego, ale nadal są kreatywne i pyszne.
  • Pozyskują składniki, które często są ekologiczne.
  • Porcjują i pakują składniki, aby zminimalizować ilość odpadów spożywczych i opakowaniowych.
  • Monitorują i obsługują łańcuch dostaw, który dostarcza posiłki do Twoich drzwi.
  • Zatrudniają zespół obsługi klienta, który pomoże Ci, jeśli będziesz miał jakiekolwiek pytania lub coś pójdzie nie tak.

Wszystkie wymienione powyżej rzeczy to tylko kilka z ogólnych codziennych operacji firmy cateringowej, które muszą być nadzorowane. Wszystko to przy jednoczesnym zapewnieniu pysznego posiłku znacznie poniżej kosztów równoważnego dania w restauracji.

Przygotowywanie posiłków na diecie pudełkowej.

Więc czy wygoda jest tego warta? To wszystko zależy od tego, jak odczuwasz się w znajdowaniu przepisów, tworzeniu jadłospisu i robieniu planowanych zakupów. Korzystając z cateringu dietetycznego masz dostęp do mnóstwa ciekawych przepisów przygotowanych specjalnie dla Ciebie.

Kiedy zapiszesz się na usługę dostarczania zestawów posiłków, nie musisz się martwić o planowanie posiłków, wyszukiwanie przepisów, obliczanie kalorii i składników odżywczych, a także unikasz kolejek w sklepach. Ponadto, niektóre firmy idą o krok dalej, przygotowując posiłki lub częściowo gotując je dla Ciebie. W takich przypadkach, masz jeszcze mniej pracy do zrobienia.

Dobre jedzenie i zdrowe posiłki

Ze względu na dużą konkurencję, firmy dostarczające zestawy posiłków nie mogą sobie pozwolić na wysyłanie do swoich klientów żywności niskiej jakości lub zepsutej. Tak więc, zdarza się to bardzo rzadko. Jednak wszyscy jesteśmy ludźmi i błędy mogą się zdarzyć. Ale firmy te pracują pilnie, aby uzyskać wysokiej jakości składniki od wiarygodnych dostawców. Z naszego doświadczenia wynika, że jakość składników nigdy nie była problemem.

Wszyscy mamy różne standardy, jeśli chodzi o smak. Ci, którzy często podróżują i doświadczyli wielu różnych kuchni prowadzonych przez uznanych szefów kuchni, prawdopodobnie stawiają jedzenie na wyższym poziomie niż ci, których doskonale zadowala posiłek w miejscowym barze mlecznym.

Diety pudełkowe, a smak zdrowych potraw.

Jeśli chodzi o smak, ważne jest, aby wziąć pod uwagę logistykę dostarczania gotowych posiłków każdego dnia i dostosować swoje oczekiwania. Otrzymujesz wygodę wstępnie porcjowanego (lub w niektórych przypadkach wstępnie przygotowanego) posiłku.

Wiadomym jest, że nie będzie to doświadczenie kulinarne na poziomie Michelin-Star. Również, jeśli mówimy o posiłkach, które muszą być w stanie być wykonane przez początkujących i średnio zaawansowanych kucharzy domowych przepisy te nie mogą być zbyt skomplikowane.

To nie znaczy, że posiłki nie będą smaczne, ale nie jest to to samo co jedzenie świeżego posiłku przygotowanego przed chwilą w restauracji. Największą zaletą usługi dostarczania zestawów posiłków jest to, że dostajesz mnóstwo przepisów do wyboru w krótkim czasie. Biorąc to wszystko pod uwagę, uważamy, że usługi dostarczania zestawów posiłków zapewniają zarówno jakość, jak i smak.

Korzystanie z cateringów dietetycznych, a oszczędność czasu.

Podczas gdy niektóre usługi dostarczania posiłków oferują plany, które mogą pokryć prawie każdy posiłek w ciągu dnia, wiele z nich tego nie robi. Usługi dostarczania zestawów posiłków mają być przede wszystkim okresowymi przerwami od gotowania. Jeśli nigdy nie gotujesz w domu samodzielnie, to są one zaprojektowane tak, aby wprowadzić cię do kuchni i pozwolić ci zrobić przerwę od jedzenia na zewnątrz.

Kiedy zestawy posiłków pojawiły się po raz pierwszy, znaczącą barierą dla ludzi korzystających z usług było zobowiązanie. Co się stanie, jeśli w jednym tygodniu będziesz jadł dużo poza domem, a może wybierzesz się na nieplanowane wakacje?

Strach przed otrzymaniem zestawu posiłków i brakiem możliwości ugotowania go na czas był realną obawą dla wielu ludzi rozważających skorzystanie z diet pudełkowych. Firmy posłuchały jednak swoich klientów, a teraz prawie każda usługa pozwala wstrzymać lub pominąć tydzień, o ile zrobisz to z odpowiednim wyprzedzeniem.

Czy subskrybować dietę pudełkową?

Subskrypcje stały się bardziej elastyczne poprzez możliwość zapłaty za jeden konkretny dzień lub posiłek, a nie poprzez opłatę abonamentową z góry. Wadą tego jest to, że jeśli utrzymujesz subskrypcję, może stać się uciążliwe, aby pamiętać o wstrzymaniu lub pominięciu tygodnia, zwłaszcza jeśli subskrybujesz więcej niż jedną usługę.

Dobrym sposobem na uniknięcie tego problemu jest wybranie opcji najmniejszej liczby posiłków na tydzień. Nawet jeśli zapomnisz o pominięciu tygodnia i otrzymaniu dostawy, nie jest to takie trudne, aby ugotować dwa posiłki w ciągu tygodnia lub 10 dni (co jest typowym oknem zanim składniki się zepsują).

Dieta pudełkowa, a środowisko.

Wiele osób uważa, że wygoda usług dostawy zestawów posiłków nie jest warta konsekwencji środowiskowych. Na początku rozwoju tej branży mogło tak być. Jednak z biegiem lat firmy oferujące catering dietetyczny zdały sobie sprawę, jak ważny dla ich klientów jest zrównoważony rozwój i podjęły znaczne wysiłki, aby zmniejszyć swój ślad węglowy.

Chociaż opakowania zestawów posiłków mogą być obszerne, większość z nich nadaje się do recyklingu. Jednak w kontekście wpływu na środowisko, to nie opakowanie jest najważniejsze.

Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet Michigan w USA wykazało, że usługi dostarczania zestawów posiłków znacznie ograniczają marnotrawstwo żywności, które w znacznym stopniu przyczynia się do emisji gazów cieplarnianych.

Ponadto, choć może się tak nie wydawać, łańcuchy dostaw są o wiele bardziej wydajne niż cały system dystrybucji żywności. Oznacza to mniejszą emisję z transportu żywności. Jeśli więc redukcja emisji gazów cieplarnianych jest dla Ciebie ważna, włączenie do programu kilku posiłków dostarczanych do Twoich drzwi tygodniowo może być pomocne dla środowiska.

Dieta pudełkowa czy warto?

Trudno jest znaleźć powody do narzekania, jeśli chodzi o usługi dostarczania zestawów posiłków. Otrzymujesz pyszne posiłki wygodnie dostarczone do Twoich drzwi za rozsądną cenę. Ich podgrzanie nie sprawia wiele trudności i nie wymagają dużego zaangażowania.

Pomimo tego, że ilość opakowań może być przytłaczająca, zwłaszcza jeśli robisz dużo zakupów online, usługa jest faktycznie korzystna dla środowiska. Więc, jednym słowem, tak, uważamy, że usługi dostarczania zestawów posiłków są całkowicie korzystną opcją. Do Ciebie należy decyzja, czy się z tym zgadzasz.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi wpisami na naszym blogu. Dowiesz się z nich między innymi ile kosztuje dieta pudełkowa, czy catering dietetyczny się opłaca, jak zmotywować się do diety i wiele innych.

Powrót do listy
Czy dieta pudełkowa jest zdrowa?

Korzystanie z cateringu dietetycznego jest w ostatnim czasie bardzo popularne Coraz więcej osób chętnie sięga po takie rozwiązanie Niesie ono ze sobą wiele korzyści Można wesprzeć swoją codzienność zbilansowaną dietą, ...

Czytaj więcej
Jaki catering dietetyczny wybrać?

Niekiedy trudno znaleźć czas na gotowanie, a tym bardziej na przygotowywanie zbilansowanych posiłków na każdą porę dnia To wyzwanie zwłaszcza dla osób zapracowanych, czy też bardzo aktywnych fizycznie, dla których wygodą ...

Czytaj więcej
Jak zastąpić białko w diecie wegetariańskiej

Dieta wegetariańska to od pewnego czasu coraz popularniejszy sposób odżywiania, na jaki decydują się osoby chcące zmniejszyć ilość lub zupełnie zrezygnować z jedzenia mięsa Istnieje wiele odmian wegetarianizmu, nie mniej ...

Czytaj więcej
Jak schudnąć na diecie pudełkowej?

Ciągła gonitwa, brak czasu na odpowiednią ilość snu, a przede wszystkim na przygotowanie zdrowych posiłków to zmora dzisiejszych czasów Gonimy nieustannie, próbując jednocześnie żyć zdrowo, co nie jest absolutnie łatwe ...

Czytaj więcej
Ile kosztuje dieta pudełkowa?

Codzienna próba rozstrzygnięcia, co zrobić na obiad, może u niektórych powodować ból głowy To żmudne zadanie dla niektórych, aby kupić składniki, przygotować je, ugotować cały posiłek, a potem jeszcze umyć naczynia i ...

Czytaj więcej
czy dieta pudełkowa się opłaca Czy catering dietetyczny się opłaca?

Czy catering dietetyczny się opłaca W dzisiejszych czasach, kiedy mamy coraz mniej czasu na siedzenie w kuchni, planowanie zakupów i przygotowywanie posiłków catering dietetyczny staje się coraz bardziej interesującą opcją ...

Czytaj więcej
Dieta pudełkowa – czy warto?

Dieta pudełkowa – czy warto Bez względu na to, czy kochasz sam przygotowywać posiłki, czy nienawidzisz zajmować się gotowaniem powstające coraz częściej w ostatnich latach firmy oferujące usługi dostarczania zestawów ...

Czytaj więcej
catering dietetyczny ile kosztuje Wapno, magnez i potas w jedzeniu? Catering dietetyczny Szczecin

Rozważając catering dietetyczny Szczecin wybierz dietę złożoną z pokarmów bogatych w składniki odżywcze Pokarmy bogate w składniki odżywcze mają niską zawartość cukru, sodu, skrobi i złych tłuszczów Zawierają dużo ...

Czytaj więcej
catering dietetyczny szczecin Dlaczego powinieneś jeść ryby? Dieta pudełkowa Szczecin

Ryby to niskotłuszczowe, wysokiej jakości białko w diecie pudełkowej Szczecin Ryby są wypełnione kwasami tłuszczowymi omega-3 i witaminami takimi jak D i B2 (ryboflawina) Ryby są bogate w wapń i fosfor oraz są doskonałym ...

Czytaj więcej
czy dieta pudełkowa się opłaca Catering dietetyczny Szczecin – 10 warzyw i owoców, które warto jeść latem

Warzywa i owoce to produkty wypełnione źródłem witamin Produkty te powinny towarzyszyć każdemu w codziennym jadłospisie Jedząc je przede wszystkim dostarczane są dla organizmu składniki odżywcze, witaminy i minerały Nie ...

Czytaj więcej