Jak schudnąć na diecie pudełkowej?

Udostępnij na FB

Ciągła gonitwa, brak czasu na odpowiednią ilość snu, a przede wszystkim na przygotowanie zdrowych posiłków to zmora dzisiejszych czasów. Gonimy nieustannie, próbując jednocześnie żyć zdrowo, co nie jest absolutnie łatwe. Zwłaszcza w kwestii zdrowego odżywiania. Niewiele osób zawzięcie przygotowuje sobie posiłki do pracy, większość łapie w biegu to, co akurat wpadnie pod rękę ze sklepowej półki i choć obecnie coraz więcej w sklepach zdrowej żywności, nie są to niestety w większości posiłki pełnowartościowe. Poza tym późne obiady jedzone po pracy nie sprzyjają w zrzuceniu zbędnych kilogramów, a takie właśnie najczęściej jemy popołudniem czy też wieczorem, kiedy możemy pozwolić sobie na odrobinę odpoczynku. W jaki sposób zadbać o swoje zdrowie i o to, by odżywiać się odpowiednio, nie tracąc czasu na gotowanie? Jest na to recepta. To znane doskonale, coraz bardziej modne diety pudełkowe, które zyskują coraz to więcej zwolenników. Dzięki takiego rodzaju diecie zamawianej pod same drzwi domu czy mieszkania, możemy cieszyć się zbilansowanymi posiłkami, które wcześniej dopasujemy bez problemu do swoich żywieniowych potrzeb, a które to zapewnią nam energię na cały dzień pracy, od śniadania począwszy po kolację. Czy dieta pudełkowa pozwoli również zrzucić nam zbędne kilogramy?

Czy można się odchudzić na diecie pudełkowej?

Zacznijmy od tego, czym właściwie jest dieta pudełkowa. To zbilansowane posiłki na każdy dzień, które każdego poranka otrzymujemy wprost pod swoje drzwi. Każdy z posiłków układany jest przez dietetyków, którzy skrupulatnie oznaczają ilość kalorii danego dania oraz składniki w nim zawarte. Dietę pudełkową bez problemu można dopasować do swoich potrzeb, istnieje wiele możliwości jej wyboru. Aktualnie na rynku prosperuje wiele firm zajmujących się takiego rodzaju cateringiem, które oferują różną kaloryczność swoich diet, zróżnicowany skład posiłków, diety mięsne, z laktozą, bez laktozy, wegańskie, wegetariańskie czy też dopasowywane na podstawie grupy krwi albo indywidualnie, na podstawie innych czynników zdrowotnych. Taki rodzaj diety można dopasować nie tylko pod względem kaloryczności czy też diety, którą stosujemy, ale również na zasadzie wybiórczej, czyli np. osoby lubujące się w słodkich śniadaniach otrzymają ich słodką wersję, a ci, którzy lubią jeść wytrawnie, mogą zamówić wersję diety bez słodkich posiłków. W dobie zabieganego życia i niewielkiej ilości czasu na przygotowywanie solidnych, pełnowartościowych posiłków, zamówienie diety pudełkowej i tego typu rozwiązanie, to doskonała możliwość na zdrowe odżywianie niezależnie od okoliczności. Dieta pudełkowa to również doskonały sposób na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów. Zamawiając swoje posiłki, wystarczy obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne i dokonać wyboru diety, która ma okrojoną ilość kalorii. Każde odchudzanie polega na deficycie kalorycznym, to oczywiste. Nie oznacza to jednak tego, że powinniśmy się głodzić. Absolutnie nie! Każda dieta pudełkowa zawiera w sobie odpowiednią ilość składników, które dadzą nam energię na cały dzień, jednak nie będą one posiłkami wpływającymi źle na nasz wygląd, jak np. szybki fast food w trakcie lunchu. Jeśli zdecydujemy się na dietę z deficytem kalorycznym, możemy zrzucić kilka kilogramów, nie zmieniając swojego trybu życia. To, co ważne, to również wypijanie odpowiedniej ilości płynów w ciągu dnia i zachowanie umiaru w słodkich przekąskach. Dieta pudełkowa jest tak zbilansowana, że nie będziemy mieć po niej odruchów podjadania, ponieważ nie doprowadzi nas do momentu głodu, nie mniej jednak każda dieta wymaga choćby odrobiny mobilizacji i trzymania się w ryzach. To, jaki efekt chcemy osiągnąć, zależy głównie od nas i naszej dyscypliny.

Czy dieta pudełkowa jest skuteczna?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo proste-oczywiście, że tak. Każda dieta z zachowaniem odpowiednich składników odżywczych i deficytu kalorycznego jest skuteczna podczas zrzucania kilogramów. To, co jest ogromną zaletą diet pudełkowych, to przygotowywanie menu cateringowego przez osoby profesjonalnie zajmujące się dietetyką, co oznacza, że posiłki w takiej diecie zawierają odpowiednie ilości mikro i makroelementów, które pozwolą nam zachować zdrowie, jak i zrzucić zbędne kilogramy. Niełatwo jest ułożyć dania w taki sposób, aby były one wystarczające dla naszego organizmu i nie doprowadzić do braków niezbędnych składników, które utrzymają nasz organizm w odpowiedniej kondycji. Dzięki diecie pudełkowej osiągniemy spokój ducha i nie będziemy musieli martwić się o to, czy nasze posiłki są odpowiednio zbilansowane. Nie doprowadzimy również do wyniszczenia organizmu. Profesjonalny dietetyk, kucharz ważący dania podczas ich przygotowywania oraz opis posiłków na każdy dzień są dokładnie wszystkim tym, czego potrzebujemy, jeśli mamy zamiar schudnąć na diecie pudełkowej.

Dlaczego nie chudnę na diecie pudełkowej?

Zamawiamy dietę pudełkową, ale nasza waga stoi w miejscu. Mija tydzień, kolejny i jeszcze jeden, a waga ani drgnie. Czujemy rozczarowanie, bo ten krok miał przybliżyć nas do wymarzonej wagi czy też sylwetki. Niestety, nie wszystko jest w stanie wydarzyć się samo. Jeśli nie widzimy efektów stosowania diety, musimy zastanowić się nad kilkoma ważnymi kwestiami. Przede wszystkim nad tym, czy dobraliśmy odpowiednią kaloryczność naszej diety. Jeśli będzie ona za duża, oczywiste jest to, że kilogramów nie ubędzie. Co ważne, pamiętać trzeba również o tym, by kaloryczność nie była zbyt niska, ponieważ uda się nam szybko schudnąć, to fakt, ale po pewnym czasie nastąpi tak zwany „efekt jojo”, który zniszczy wszystkie osiągnięte efekty, kiedy tylko zaczniemy jeść więcej.

W jaki sposób dobrać odpowiednią kaloryczność posiłków, by nasz organizm rozpoczął redukcję wagi? Jednym z prostych sposobów są kalkulatory internetowe, które wyliczają nasze zapotrzebowanie kaloryczne. W taki sposób można orientacyjnie dowiedzieć się, ile kalorii potrzebujemy do prawidłowego funkcjonowania i ile możemy sobie ustalić, by zrzucić kilka kilogramów. Nie mniej jednak nie są to dokładne dane, a trzeba wiedzieć, że do obliczenia odpowiedniej kaloryczności nie jest nam potrzebny tylko wiek i waga, ale również tryb wykonywanej pracy, ilość aktywności fizycznej czy też predyspozycje zdrowotne. Dlatego też, aby dokładnie ustalić ilość kalorii w naszej diecie pudełkowej, by ta pozwoliła nam schudnąć, najlepiej udać się do dietetyka, który weźmie pod uwagę wszystkie czynniki wpływające na nasze ciało i jego zdrowie i wykona odpowiednie wyliczenia. W tym miejscu na pewno w wielu głowach powstanie problem związany z finansami, ponieważ za dietetyka trzeba przecież zapłacić. Owszem, jeśli wybierzemy się do niego indywidualnie, to tak. Jednak jeśli zdecydujemy się na dietę pudełkową, która jest komponowana przez dietetyka, to możemy poprosić o możliwość konsultacji z taką osobą nieodpłatnie, co jest wielkim plusem podczas podjęcia decyzji o zamówieniu diety pudełkowej.

Kolejna z przeszkód w zrzuceniu kilogramów podczas korzystania z cateringu to podjadanie między posiłkami. Będąc na diecie pudełkowej, musimy przystosować się do określonych godzin zjadania swoich posiłków, to najlepsza metoda na to, by nie podjadać i nie czuć głodu między posiłkami. Obliczona dla nas kaloryczność jest odpowiednia do tego, by nasz organizm zachował zdrowie, a waga zaczęła spadać, zatem uczucie głodu czy też ochota na słodycze to tylko kwestia naszej samodyscypliny i zmiany nawyków żywieniowych na zdrowsze.

Trzecia kwestia, to aktywność fizyczna. Jeśli wprowadzimy ją w swój plan dnia, chociaż w postaci spaceru, zwłaszcza wtedy, kiedy mamy siedzącą pracę i niewiele ruchu w ciągu dnia, efekty naszej diety będą widoczne o wiele szybciej, niż bez ruchu fizycznego. Ruch to zdrowie, odpowiednie dotlenienie organizmu, lepsze samopoczucie i przyspieszenie metabolizmu, nie rezygnujmy zatem z jakiejkolwiek aktywności, nawet jeśli miałby to być krótki spacer do sklepu czy też spacer z psem.

Odchudzanie na diecie pudełkowej – czy warto?

Dieta pudełkowa, to oprócz wygody i braku konieczności gotowania oraz robienia wielkich zakupów spożywczych, również doskonały sposób na wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych. Dobrze zbilansowana dieta to podstawa w walce z nadmiarem kilogramów, ale nie tylko. Stosując codziennie dietę pudełkową nabieramy większej świadomości tego, w jaki sposób powinno wyglądać nasze żywienie i w jaki sposób bilansować posiłki, aby były one zdrowe, pełnowartościowe i dostosowane do naszych potrzeb. Co więcej, zamówienie cateringu dietetycznego zapewni nam również ogrom pomysłów na różne dania, które mogą stać się alternatywą dla tradycyjnych potraw zazwyczaj przez nas gotowanych. W trakcie spożywania diety pudełkowej przygotowanej pod nasz organizm dowiemy się również, jakie produkty warto stosować w naszej diecie, aby kontynuować nowe nawyki żywieniowe i nie zaprzepaścić uzyskanych dzięki temu efektów. Często jest tak, że gotujemy w domu wedle utartych już zasad, nie skupiając się na wprowadzaniu nowych produktów czy też na łączeniu ze sobą różnych smaków, a dzięki diecie pudełkowej możemy poznać wiele nowych przepisów na przepyszne potrawy, które będą doskonałe do przygotowania ich po zrezygnowaniu z cateringu. Kolejnym, ogromnym plusem stosowania diety pudełkowej jest także to, że nie mając czasu na gotowanie, a tak często bywa, zwłaszcza podczas intensywnych okresów w pracy, mamy możliwość jeść zdrowo, pełnowartościowo i przede wszystkim zróżnicowanie, co pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie, ilość posiadanej energii, wydajność w pracy jak i również na nasz wygląd, bowiem dobrze odżywiony organizm to zdrowy organizm, który wygląda zdrowo. Nasza cera stanie się promienna, a ciało zyska na sile.

Dieta odchudzająca, czyli jaka?

Ilość cateringów, która oferuje dietę pudełkową redukcyjną jest obecnie bardzo duża. Taka możliwość zapewnia dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości niezbędnych składników i kalorii w formie przepysznych dań, które są różnorodne i sycące zarazem. Dla wielu osób zamawianie cateringu dietetycznego to również jedyny sposób na odchudzanie, ponieważ nie mają one pojęcia o dobieraniu składników, jaka ma być kaloryczność diety, nie potrafią gotować czy też nie mają na to czasu. Niekiedy okazuje się również, że z powodu komplikacji zdrowotnych należy zmienić sposób żywienia, co wydaje się sprawą nie do okiełznania, a dieta pudełkowa daje możliwość zamawiania cateringu dietetycznego bez alergenów czy też o odpowiednich składach, aby nasz organizm był silny i zdrowy. Trudno jest zatem odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie, jaka dieta pudełkowa jest odchudzająca, ponieważ ich możliwości jest nieskończona ilość. Na pewno należy ją dobrać odpowiednio do swoich potrzeb, względem swoich kulinarnych upodobań i o odpowiednim deficycie kalorycznym. Wtedy tak przygotowana przez kucharza dieta w oparciu o wiedzę i doświadczenie dietetyka układającego do niej menu będzie dla nas doskonałym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów i uzyskanie wymarzonej formy. Jeśli dołączymy do tego aktywność fizyczną, wprowadzimy odpowiednie nawodnienie organizmu i zrezygnujemy z kuszących dodatków jak np. cukier czy alkohol, które nie ułatwiają odchudzania, będziemy mogli cieszyć się zdrowiem i szczupłą sylwetką bez konieczności głodzenia się czy też gotowania skomplikowanych posiłków.

Powrót do listy
Czy dieta pudełkowa jest zdrowa?

Korzystanie z cateringu dietetycznego jest w ostatnim czasie bardzo popularne Coraz więcej osób chętnie sięga po takie rozwiązanie Niesie ono ze sobą wiele korzyści Można wesprzeć swoją codzienność zbilansowaną dietą, ...

Czytaj więcej
Jaki catering dietetyczny wybrać?

Niekiedy trudno znaleźć czas na gotowanie, a tym bardziej na przygotowywanie zbilansowanych posiłków na każdą porę dnia To wyzwanie zwłaszcza dla osób zapracowanych, czy też bardzo aktywnych fizycznie, dla których wygodą ...

Czytaj więcej
Jak zastąpić białko w diecie wegetariańskiej

Dieta wegetariańska to od pewnego czasu coraz popularniejszy sposób odżywiania, na jaki decydują się osoby chcące zmniejszyć ilość lub zupełnie zrezygnować z jedzenia mięsa Istnieje wiele odmian wegetarianizmu, nie mniej ...

Czytaj więcej
Jak schudnąć na diecie pudełkowej?

Ciągła gonitwa, brak czasu na odpowiednią ilość snu, a przede wszystkim na przygotowanie zdrowych posiłków to zmora dzisiejszych czasów Gonimy nieustannie, próbując jednocześnie żyć zdrowo, co nie jest absolutnie łatwe ...

Czytaj więcej
Ile kosztuje dieta pudełkowa?

Codzienna próba rozstrzygnięcia, co zrobić na obiad, może u niektórych powodować ból głowy To żmudne zadanie dla niektórych, aby kupić składniki, przygotować je, ugotować cały posiłek, a potem jeszcze umyć naczynia i ...

Czytaj więcej
czy dieta pudełkowa się opłaca Czy catering dietetyczny się opłaca?

Czy catering dietetyczny się opłaca W dzisiejszych czasach, kiedy mamy coraz mniej czasu na siedzenie w kuchni, planowanie zakupów i przygotowywanie posiłków catering dietetyczny staje się coraz bardziej interesującą opcją ...

Czytaj więcej
Dieta pudełkowa – czy warto?

Dieta pudełkowa – czy warto Bez względu na to, czy kochasz sam przygotowywać posiłki, czy nienawidzisz zajmować się gotowaniem powstające coraz częściej w ostatnich latach firmy oferujące usługi dostarczania zestawów ...

Czytaj więcej
catering dietetyczny ile kosztuje Wapno, magnez i potas w jedzeniu? Catering dietetyczny Szczecin

Rozważając catering dietetyczny Szczecin wybierz dietę złożoną z pokarmów bogatych w składniki odżywcze Pokarmy bogate w składniki odżywcze mają niską zawartość cukru, sodu, skrobi i złych tłuszczów Zawierają dużo ...

Czytaj więcej
catering dietetyczny szczecin Dlaczego powinieneś jeść ryby? Dieta pudełkowa Szczecin

Ryby to niskotłuszczowe, wysokiej jakości białko w diecie pudełkowej Szczecin Ryby są wypełnione kwasami tłuszczowymi omega-3 i witaminami takimi jak D i B2 (ryboflawina) Ryby są bogate w wapń i fosfor oraz są doskonałym ...

Czytaj więcej
czy dieta pudełkowa się opłaca Catering dietetyczny Szczecin – 10 warzyw i owoców, które warto jeść latem

Warzywa i owoce to produkty wypełnione źródłem witamin Produkty te powinny towarzyszyć każdemu w codziennym jadłospisie Jedząc je przede wszystkim dostarczane są dla organizmu składniki odżywcze, witaminy i minerały Nie ...

Czytaj więcej